لامپ کم مصرف - صفحه 3
تبلیغات تجاری در گروه تخصصی تعمیرکاران ( تعرفه تبلیغات )
لامپ کم مصرف لامپ کم مصرف لامپ کم مصرف لامپ کم مصرف لامپ کم مصرف
صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 106

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    مگا آنلاین نیست.

پسندیده شده
    28
    مورد پسند شما
    0
    میزان امتیاز
    4450
    گروه تعمیرکاران تخصصی ترین مرجع الکترونیک در ایران
    Array

با عرض سلام خدمت استاد عزیزم اقای میان ابی ودوستان عزیز.بنده 5ساله كه لامپ كم مصرف ولوازم الكترونیك تعمیر میكنم .با تمام وجود دوست دارم تجربیاتم را در اختیار طالبانش بگذارم البته اگر قابل باشه.ولی كم وقت میكنم به سایت بیام.
    در مورد لامپ كم مصرف باید عرض كنم كه بعد باز كردن كلاهك لامپ اولین مرحله تست فلیمان های لامپ است كه باید اهم پایینی را نشان بدهد. اگر هیچ اهمی یا اهم بالا نشان میدهد یعنی سوخته میباشد ودیگر امیدی به ان نیست( البته به یك طریق دیگر میشود از ان استفاده كرد كه با استفاده از یك سیم از دو سیم متصل به فلیمان از هر طرف با امپر و ولتاژ زیاد در صورت داشتن گاز استفاده كرد. حباب را روشن كرد)در بعضی اوقات فلیمان اهم مربوطه را نشان میدهد ولی با تكان دادن حباب این اهم قطع میشود و این نشانگر سوختن تنگستن كه بعضی اوقات وصل وبعضی اوقات قطع میشود ولی نمیشه زیاد بهش دل بست وبعد از فلیمانها با دیدن مدار باید اول دید كه مقاومت های كم اهم سوخته یا نه اگر سوخته باشد احتمال 99 درصد ترانزیستورها سوخته میباشد. كه باید عوض شود .اگه فیوز سوخته باشداحتمال زیاد دیود های یكسو كننده یا همان دیود پل یكی یا بیشتر سوخته است .اگه لامپ چشمك میزند اشكال از خازن شیمیایی ان نشتی دارد كه با دیدن خازن اكثرا مشخص هستند یا از زیر پاپه ها نشتی داره یا بالای خازن پف كرده كه این خازنها معمولااز 2 میكرو بسته به وات لامپها تا 47 میكرو 400 ولت در مدارات لامپ موجود میباشد.در بعضی مواردپیش میاید كه مقاومت ها كم اهم سوخته نیست ولی ترانزیستور ها سوخته میباشد كه باید از مدار جدا و تست شود . كه در تست ترانزیستورها باید از قسمت تست دیود مولتی متر دیجیتالی و در مولتی متر های انالوگ هم به همین شكل پایه بیس باید نسبت به پایه های امیتر و كلكتور از یك طرف راه بدهد واز طرف دیگر راه ندهد.كه پایه بیس امیتر نسبت به پایه بیس كلكتور باید مقاوت بیشتری نشان بدهد.بعضی اوقات هم دیده شده كه خازن سرامیكی هم میسوزد كه بیشتر اوقات روی مدار هم اتصال خودش را نشان میدهد كه باید عوض گردد. در ماردی هم پیش میاید كه چوك هم میسوزد.مقاومت های بالا كه اكثرا دو تا هر مداری دارد بای تست شود كه خیلی كم پیش میاید كه بسوزد ولی این اتفاق افتاده .ببخشید از این كه مطالبم پراكنده بود . اگه سوالی داری میتونید به mega.electeronic@gmail.comمراجعه كنید.با تشكر
    منبع :Www.TamirKaran.ir
    9 کاربر برای این پست سودمند از مگا عزیز تشکر کرده اند: abady,alilotos,ghoshiry,hamid.tel,hose in,MaJiDi,mmce,R.S.Q,rahimzadeh

starstarstarstarstar
    مدیر یخش تعمیرات تلفن های رومیزی و بیسیم
    hamid.tel هم اکنون آنلاین است.

پسندیده شده
    157
    مورد پسند شما
    27
    میزان امتیاز
    25430
    Array

خیلی ممنون بابت انتقال اطلاعات مفیدتون
    4 کاربر برای این پست سودمند از hamid.tel عزیز تشکر کرده اند: abady,alilotos,hose in,mmce
    ****به جای لعنت فرستادن به تاریکی شمعی روشن کن****

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    hose in آنلاین نیست.

پسندیده شده
    35
    مورد پسند شما
    51
    میزان امتیاز
    970
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مگا نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت استاد عزیزم اقای میان ابی ودوستان عزیز.بنده 5ساله كه لامپ كم مصرف ولوازم الكترونیك تعمیر میكنم .با تمام وجود دوست دارم تجربیاتم را در اختیار طالبانش بگذارم البته اگر قابل باشه.ولی كم وقت میكنم به سایت بیام.
    در مورد لامپ كم مصرف باید عرض كنم كه بعد باز كردن كلاهك لامپ اولین مرحله تست فلیمان های لامپ است كه باید اهم پایینی را نشان بدهد. اگر هیچ اهمی یا اهم بالا نشان میدهد یعنی سوخته میباشد ودیگر امیدی به ان نیست( البته به یك طریق دیگر میشود از ان استفاده كرد كه با استفاده از یك سیم از دو سیم متصل به فلیمان از هر طرف با امپر و ولتاژ زیاد در صورت داشتن گاز استفاده كرد. حباب را روشن كرد)در بعضی اوقات فلیمان اهم مربوطه را نشان میدهد ولی با تكان دادن حباب این اهم قطع میشود و این نشانگر سوختن تنگستن كه بعضی اوقات وصل وبعضی اوقات قطع میشود ولی نمیشه زیاد بهش دل بست وبعد از فلیمانها با دیدن مدار باید اول دید كه مقاومت های كم اهم سوخته یا نه اگر سوخته باشد احتمال 99 درصد ترانزیستورها سوخته میباشد. كه باید عوض شود .اگه فیوز سوخته باشداحتمال زیاد دیود های یكسو كننده یا همان دیود پل یكی یا بیشتر سوخته است .اگه لامپ چشمك میزند اشكال از خازن شیمیایی ان نشتی دارد كه با دیدن خازن اكثرا مشخص هستند یا از زیر پاپه ها نشتی داره یا بالای خازن پف كرده كه این خازنها معمولااز 2 میكرو بسته به وات لامپها تا 47 میكرو 400 ولت در مدارات لامپ موجود میباشد.در بعضی مواردپیش میاید كه مقاومت ها كم اهم سوخته نیست ولی ترانزیستور ها سوخته میباشد كه باید از مدار جدا و تست شود . كه در تست ترانزیستورها باید از قسمت تست دیود مولتی متر دیجیتالی و در مولتی متر های انالوگ هم به همین شكل پایه بیس باید نسبت به پایه های امیتر و كلكتور از یك طرف راه بدهد واز طرف دیگر راه ندهد.كه پایه بیس امیتر نسبت به پایه بیس كلكتور باید مقاوت بیشتری نشان بدهد.بعضی اوقات هم دیده شده كه خازن سرامیكی هم میسوزد كه بیشتر اوقات روی مدار هم اتصال خودش را نشان میدهد كه باید عوض گردد. در ماردی هم پیش میاید كه چوك هم میسوزد.مقاومت های بالا كه اكثرا دو تا هر مداری دارد بای تست شود كه خیلی كم پیش میاید كه بسوزد ولی این اتفاق افتاده .ببخشید از این كه مطالبم پراكنده بود . اگه سوالی داری میتونید به mega.electeronic@gmail.comمراجعه كنید.با تشكر
    آقا تشکر
    خیلی مفید بود
    من یه بار لامپ سوخته ای رو باز کردم و با تست متوجه شدم ترانزیستورهای 13005 اون و یه سری مقاومت دیگه سوختن که بیخیالش شدم و دور انداختمش
    ولی بعدا متوجه شدم که اون ترانزیستورها سالم بودن!!!
    منتها چون از نوع دیوددار بودن منو به شک انداخته بودن

دوست عزیز آیا همه لامپهای کم مصرف به این گونه اند؟
    4 کاربر برای این پست سودمند از hose in عزیز تشکر کرده اند: abady,alilotos,MaJiDi,mmce

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    مگا آنلاین نیست.

پسندیده شده
    28
    مورد پسند شما
    0
    میزان امتیاز
    4450
    Array

با تشكر از حسین عزیز بله اكثرا اینجوری هستن
    6 کاربر برای این پست سودمند از مگا عزیز تشکر کرده اند: abady,alilotos,hose in,MaJiDi,MiAnAbY,rahimzadeh

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    hose in آنلاین نیست.

پسندیده شده
    35
    مورد پسند شما
    51
    میزان امتیاز
    970
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مگا نمایش پست ها
    با تشكر از حسین عزیز بله اكثرا اینجوری هستن
    دوست عزیز
    اینکه فرمودید تجربه فراوان تو این زمینه دارید خوشحال هستیم از مصاحبت با شما
    بنده زیاد اطلاعات ندارم ...میشه بفرمایید که اینگونه ترانزیستورهای دیوددار آیا تو بازار موجوده؟
    و اینکه:
    آیا میشه مثلا یه 13005 معمولی رو با اضافه نمودن دیودی به 13005 دیود دار تبدیل کرد "طوریکه جواب کارو بده "در صورت ممکن بودن دیود با چه شماره ای ؟
    6 کاربر برای این پست سودمند از hose in عزیز تشکر کرده اند: abady,alilotos,MaJiDi,MiAnAbY,mmce,rahimzadeh

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    مگا آنلاین نیست.

پسندیده شده
    28
    مورد پسند شما
    0
    میزان امتیاز
    4450
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hose in نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اینکه فرمودید تجربه فراوان تو این زمینه دارید خوشحال هستیم از مصاحبت با شما
    بنده زیاد اطلاعات ندارم ...میشه بفرمایید که اینگونه ترانزیستورهای دیوددار آیا تو بازار موجوده؟
    و اینکه:
    آیا میشه مثلا یه 13005 معمولی رو با اضافه نمودن دیودی به 13005 دیود دار تبدیل کرد "طوریکه جواب کارو بده "در صورت ممکن بودن دیود با چه شماره ای ؟
    خواهش میكنم. تجربه كه نه داریم خدمت استادان عزیز درس پس میدیم.به نظرم 13003-13005 -13007-13009 همه فقط دیود دارند .نمیدونم شما مرا به شك انداختید.ولی تا اونجایی كه بنده در خرید فقط اسم 13005 یا بقیه مدل ها رو بدون هیچ كلمه یا عدد دیگه ای دریافت میكنم.در ضمن در بازار بسیار فراوان یافت میشن . این ترانزیستورها ترانزیستورهای قدرت هستند.
    6 کاربر برای این پست سودمند از مگا عزیز تشکر کرده اند: abady,alilotos,hose in,MaJiDi,mmce,rahimzadeh

https://www.tamirkaran.ir/star/roshan.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gif
    عضو گروه
    AVAST آنلاین نیست.

پسندیده شده
    18
    مورد پسند شما
    2
    میزان امتیاز
    410
    Array

با سلام
    من حدودا 40 تا لامپ واسم اوردن وتقریبا 8 تا رو تا الان باز کردم که سوالاتی برایم پیش امده که به ترتیب ذکر خواهم کرد.
    1-اکثر این لامپ ها بورد انها سیاه و قهوه ای شده بودن.
    2-برای تست فیلامان من 2کار رو انجام دادم الف:مولتی متر رو در حالت اهم گذاشتم و از دوسر ان اهم گرفتم که حدودا 16 تا 18 اهم نشون میداد ولی ب:یه ولتاژ 12ولتی به دو سر فیلامان دادم نورقسمت بالایی حباب تقریبا زردرنگ شده بود.که نشانه صحت عملکرد فیلامان هست.حال سوالم اینه که در تست اول که تست اهمی بود بنا به گفته دوستان و همکاران باید تقریبا 2 اهم دو سر سیم فیلامان باید وجود داشته باشه ولی اینجا 16 اهم بود.پس فیلامان اشکال داره.ولی با اعمال 12ولت به دو سر فیلامان می بینم که مشکلی نداره.نمیدونم کدوم تستی که کردم درست هست و ایا در کل فیلامان سالم هست؟
    3-اکثر خازنهی سرامیکی سبز رنگ ,رنگشون شوخته نشون میده یعنی قهوه ای مایل به سیاه.ایا این خازنها مشکل دارند؟درحالیکه گفته میشه خازن های سرامیکی زیاد صدمه نمیبینند.
    4-در روی بورد من دیود ها رو چک میکنم معیوب نشون میدن ولی با خارج کردن از مدار سالم نشون میدن حتی با تستر هم تست میکنم سالم نشون میدن.ایا دیودها سالم هستند؟
    5-اکثر قطعات رو که بیرون از بورد تست میکنم سالم هستند.اگر فیلامان هم سالم باشه پس مشکل کلی از چی میتونه باشه؟
    خواهش میکنم از دوستان راهنمایی بفرمایید شاید سوالات دیگر دوستان مبتدی هم باشه.
    با تشکر از همکاران گرامی
    3 کاربر برای این پست سودمند از AVAST عزیز تشکر کرده اند: abady,golami-A,mmce

https://www.tamirkaran.ir/star/roshan.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gif
    عضو گروه
    AVAST آنلاین نیست.

پسندیده شده
    18
    مورد پسند شما
    2
    میزان امتیاز
    410
    Array

سلام نزدیک یه روز هست سوالم رو پرسیدم هیچکس تا الان پاسخی نداره به ما بده؟خیلی ضروریه
    یک کاربر برای این پست سودمند از AVAST عزیز تشکر کرده اند: abady

https://www.tamirkaran.ir/star/roshan.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/roshan.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gifhttps://www.tamirkaran.ir/star/khamosh.gif
    عضو گروه
    علی اشرف آنلاین نیست.

پسندیده شده
    340
    مورد پسند شما
    91
    میزان امتیاز
    5330
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط AVAST نمایش پست ها
    با سلام
    من حدودا 40 تا لامپ واسم اوردن وتقریبا 8 تا رو تا الان باز کردم که سوالاتی برایم پیش امده که به ترتیب ذکر خواهم کرد.
    1-اکثر این لامپ ها بورد انها سیاه و قهوه ای شده بودن.
    2-برای تست فیلامان من 2کار رو انجام دادم الف:مولتی متر رو در حالت اهم گذاشتم و از دوسر ان اهم گرفتم که حدودا 16 تا 18 اهم نشون میداد ولی ب:یه ولتاژ 12ولتی به دو سر فیلامان دادم نورقسمت بالایی حباب تقریبا زردرنگ شده بود.که نشانه صحت عملکرد فیلامان هست.حال سوالم اینه که در تست اول که تست اهمی بود بنا به گفته دوستان و همکاران باید تقریبا 2 اهم دو سر سیم فیلامان باید وجود داشته باشه ولی اینجا 16 اهم بود.پس فیلامان اشکال داره.ولی با اعمال 12ولت به دو سر فیلامان می بینم که مشکلی نداره.نمیدونم کدوم تستی که کردم درست هست و ایا در کل فیلامان سالم هست؟
    3-اکثر خازنهی سرامیکی سبز رنگ ,رنگشون شوخته نشون میده یعنی قهوه ای مایل به سیاه.ایا این خازنها مشکل دارند؟درحالیکه گفته میشه خازن های سرامیکی زیاد صدمه نمیبینند.
    4-در روی بورد من دیود ها رو چک میکنم معیوب نشون میدن ولی با خارج کردن از مدار سالم نشون میدن حتی با تستر هم تست میکنم سالم نشون میدن.ایا دیودها سالم هستند؟
    5-اکثر قطعات رو که بیرون از بورد تست میکنم سالم هستند.اگر فیلامان هم سالم باشه پس مشکل کلی از چی میتونه باشه؟
    خواهش میکنم از دوستان راهنمایی بفرمایید شاید سوالات دیگر دوستان مبتدی هم باشه.
    با تشکر از همکاران گرامی
    دوست عزیز علت سیاه و قهوه ای شدن بردبخاطر حرارت میباشد تست فیلمان همانند تست یک مقاومت فیوزی است و فیلمان در صورتی که قطع باشه خراب محسوب میشه
    در این بردها خرابی چوک زیاد پیش میاد که باید تعویض کنید

3 کاربر برای این پست سودمند از علی اشرف عزیز تشکر کرده اند: abady,AVAST,MiAnAbY

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    absharezo آنلاین نیست.

پسندیده شده
    34
    مورد پسند شما
    25
    میزان امتیاز
    4730
    Array

دوست عزیز سیاه و قهوه ای به خاطر حرارت میباشد در صورتی که مسیر پشت برد از بین نرفته باشد اشکالی ندارد برای تست فیلامان از تست مقاومت استفاده کنید باید یه اهم خیلی کم را در دو طرف لامپ نشان دهد این اهم به خاطر سیم مسیر می باشد
    2 کاربر برای این پست سودمند از absharezo عزیز تشکر کرده اند: abady,MiAnAbY

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    absharezo آنلاین نیست.

پسندیده شده
    34
    مورد پسند شما
    25
    میزان امتیاز
    4730
    Array

بللللللللللللللله دوست گلم دیود ها در صورتی که بیرون برد سالم باشند سالمند اصلا اینو بدون اکثر قطعات الکترونیکی رو باید بیرون از مدار تست کردم نه توی مدار چون این قطعات در مدار به وسیله مقاومت یا سلف و یا قطعات دیگر به هم رابطه دارند
    3 کاربر برای این پست سودمند از absharezo عزیز تشکر کرده اند: abady,MiAnAbY,mmce

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    absharezo آنلاین نیست.

پسندیده شده
    34
    مورد پسند شما
    25
    میزان امتیاز
    4730
    Array

دوست گلم شما ایراد لامپ را نگفتید که ما راهنمایی کنیم
    یک کاربر برای این پست سودمند از absharezo عزیز تشکر کرده اند: abady

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    absharezo آنلاین نیست.

پسندیده شده
    34
    مورد پسند شما
    25
    میزان امتیاز
    4730
    Array

اگر لامپی در دو طرفش نور ضعیفی دارد و استارت نمیخورد یعنی روشن نمیشود ایراد از اون خازن سبز رنگ هست که ازش دور طرف به یکی از پایه های فیلامان میرود

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    absharezo آنلاین نیست.

پسندیده شده
    34
    مورد پسند شما
    25
    میزان امتیاز
    4730
    Array

اگر چشمک میزند خازن بزرگ را تعویض کنید اگر اصلا روشن نمیشود ترانزیستور و مقاومت ها رو تست کنید

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    absharezo آنلاین نیست.

پسندیده شده
    34
    مورد پسند شما
    25
    میزان امتیاز
    4730
    Array

ضمنا از چوک بزرگوار نیز غافل نشوید

starstarstarstarstar
    مدیر کل سایت
    MiAnAbY هم اکنون آنلاین است.

پسندیده شده
    6337
    مورد پسند شما
    4678
    میزان امتیاز
    318661
    Array

من تعویض برد رو پیشنهاد میدم
    2 کاربر برای این پست سودمند از MiAnAbY عزیز تشکر کرده اند: abady,AVAST

جهت عضویت در جمع تعمیرکاران بروی متن بالا کلیک کتید

به هیچ سوالی در پیام خصوصی و تماس تلفنی پاسخ داده نمیشود لطف کنید از پرسیدن سوال در پیام خصوصی خودداری کنید و به هیچ وجه جهت پرسش سوال تماس نگیرید و سوال خود را در بخش مورد نظر بپرسید تا در اسرع وقت رسیدگی شود

عضو گروه
    AVAST آنلاین نیست.

پسندیده شده
    18
    مورد پسند شما
    2
    میزان امتیاز
    410
    Array

با تشکر از همکاران عزیز
    الان پس اگه به دو سر سیم ولتاز12 ولت بدیم و با نور کمی روشن شد یعنی فیلامان مشکلی نداره؟

با تشکر

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط MiAnAbY نمایش پست ها
    من تعویض برد رو پیشنهاد میدم
    جناب میانابی قیمت بورد لامپ کم مصرف چقدر هست؟
    چجوری متوجه بشیم مثلا چه بوردی برای چه لامپی مناسب هست؟از طریق وات لامپ؟
    با تشکر
    یک کاربر برای این پست سودمند از AVAST عزیز تشکر کرده اند: abady

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    absharezo آنلاین نیست.

پسندیده شده
    34
    مورد پسند شما
    25
    میزان امتیاز
    4730
    Array

بله سالمه
    2 کاربر برای این پست سودمند از absharezo عزیز تشکر کرده اند: abady,AVAST

starstarstarstarstar
    عضو گروه
    مگا آنلاین نیست.

پسندیده شده
    28
    مورد پسند شما
    0
    میزان امتیاز
    4450
    Array

با سلام
    كی گفته خازن سرامیكی نمسوزه توی لامپ كم مصرف زیاد میسوزه.در تست فلیمانباید بگم كه نسبت به وات لامپها مقاومت اهمی انه هم فرق میكنه ولی با این حال اهم خیلی زیادی ندارند اگه فلیمان سوخته باشه یعنی تنگستن اتصالش قطع شده بنابراین هیچ اهم یا اینكه اهم خیلی بالاست.درباره مطلب بعدی هم كه سوال شد باید بگم همه قطعات احتمال سوختنشان وجود دارد.چند راهنمایی:اول اینكه اگر دیدید مقاومت های اهم پایین در مدار سوخته میباشد شك نكنید كه ترانزیستور ها سوخته میباشد.دوم اینكهاگه فیوز شیشه ای كه در بعضی از مدارات وجود دارد اگه سوخته باشد به احتمال خیلی فراوان یك یا دو تا یا هر چهار تا از دیود پل سوخته میباشد. اگر چشمك میزند احتمال زیاد از خازن شیمیایی ان نیمسوز یا سوخته میباشد.
    3 کاربر برای این پست سودمند از مگا عزیز تشکر کرده اند: abady,MiAnAbY,mmce

starstarstarstarstar
    مدیر کل سایت
    MiAnAbY هم اکنون آنلاین است.

پسندیده شده
    6337
    مورد پسند شما
    4678
    میزان امتیاز
    318661
    Array

برد ها بر اساس وات موجود بروی بدنه لامپ مشخص میشوند

در حال حاظر برد 75 وات و 105 وات در فروشگاه گروه موجود میباشد جهت خرید میتونید تماس بگیرید (09363595810)
    2 کاربر برای این پست سودمند از MiAnAbY عزیز تشکر کرده اند: abady,mmce

جهت عضویت در جمع تعمیرکاران بروی متن بالا کلیک کتید

به هیچ سوالی در پیام خصوصی و تماس تلفنی پاسخ داده نمیشود لطف کنید از پرسیدن سوال در پیام خصوصی خودداری کنید و به هیچ وجه جهت پرسش سوال تماس نگیرید و سوال خود را در بخش مورد نظر بپرسید تا در اسرع وقت رسیدگی شود

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)